Çınarcık – Yalova

Tatil yerleri konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla hazırlamış olduğumuz bu sayfadan bu hafta vereceğimiz tatil yeri, yalovanın çınarcık adlı beldesidir.

Çınarcık bir tarafı sahile sınır küçük ve yeni gelişmekte olan bir belde. Özellikle istanbullular için kolay bir şekilde hafta sonunda 2 günlük tatil sürelerinde bile değerlendirilebilecek bir yer. Zira eminönü ve kadıköyden deniz otobüsü kalkmakta. Aracınızla gelmek istiyorsanızda Eski Hisar – Topçular feribotları ile ulaşım sağlanabilir. Topçulardan sonra 45 dk sonra Çınarcık’a ulaşmaktasınız.

Çınarcıkta herşey güzel, fiyatlarda fena sayılmaz ancak beklediğiniz kalitede bir otel bulabilmek sizin için zor olabilir. Bir sonraki konumuzda çınarcıkta oteller, çınarcıkta motel ve çınarcık pansiyonları’nı sizlerle paylaşacağız.

Bizim bu haftaki seyahatimizde Çınarcık Otel ve Amadeus Motel’i sizler için tecrübe edindik. Sahilyolu üzerindeki Çınarcık Otel‘de 2 gece kaldık doğrusu sahilyolu üzerinde oluşu heryere kolay ulaşım konusunda (plaj, yemek ve eğlenme noktalarına, deniz otobüslerine ve atmlere) iyi ancak sabah kahvaltıları konusunda iyi birşey beklemeyiniz. Otelin özellikle “işinize gelirse” tavırları pekte hoş değildi. Ayrıca Wi-Fi doğru düzgün çekmiyordu da.. Bizim için internetin önemi büyük :)

Amadeus Motel bir önceki tecrübemize göre çok daha iyi sayılırdı, bizi karşılayan hanımefendi fazlasıyla nazikti ancak motelde klima olmayışı büyük bir eksiklikti. Ayrıca telefonda bulunmuyor buna rağmen motelin havuzu ve restoranı ayrıca sabah kahvaltıları yeterince iyiydi ve diğer eksiklikleri görmemizin önüne geçti. Motelin sahile ve plaja uzaklığı sebebiyle size aracınız ile gelecekseniz Amadeus Moteli seçebileceğinizi söyletmek zorunda. Motel çınarcığın merkezinde değil ancak merkezi aratmıyor diyebiliriz. Gerçekten harika bir manzarası var ve bu herşeye yetiyor.

Akşam eğlenmek için merkeze inmek isteyebilirsiniz tabiki ancak bunun için araç konusunda sizi zaten uyarmıştık.

Çınarcıkta nerede yedik? Çınarcıkta nerede yenir?
Yemek konusunda gerçekten titiziz, heryerde herşeyi yeme taraftarı değiliz.. Çınarcıkta köfte yemek istiyorsanız işiniz biraz zor, bölgenin halkı sanki hayatında köfte yememiş, köfte yapmayı becerebilen bir yer bulmakta ilkten zorlandık ancak sonunda IREM köfte adında bi yer bulduk ve sonunda rahatladık. Çınarcıkta köfte IREM KÖFTE de yeniliyor diyebiliriz. Yine et üzerine yemekler arıyorsanız, Hasanbaba adlı tepede bulunan enderin yeri adlı deniz manzaralı restoran/mekanı ziyaret etmenizi öneririz. Doğrusu biz yediklerimizi pek beğendik ancak  yemek konusunda bir yeri daha belirtmeden çınarcık konusunu kapatırsak yazık olur. Çınarcık sırının bittiği noktada Teşvikiye sınırları içinde Elif Pide adlı bir yer bulunmakta, öncelikle elif pideye giderken geçeceğiniz yol insanı bir hayli dinlendiriyor. Ağaçların ve etrafınızı saran yükseltilerin harika bir havası var.. Elif Pide sadece pide yapmıyor tatil mekanında olmaları sebebiyle bir çok damak tadına hitap etmeleri gerektiğini farketmişler ve bu konuda gayet başarılılar.

Çınarcık konusunda size ilerleyen zamanlarda daha detaylı bilgiler vermeyede çalışacağız, şimdilik bu kadar sevgili tatil severler :)

Bu yazı Marmara Bölgesi kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir