Kazdağları

tatilyerleri.gen.tr

Haftasonunu doğanın kucağında stresten uzak sadece temiz hava ve huzur dolu bir dağ manzarı karşısında geçirmek istemezmisiniz? Kazdağları sizin için biçilmiş kaftan. Doğanın en güzel renklerini üzerinde barındıran bu dağlar mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerdendir.

Soru : Kaz dağları nerededir?

Kazdağları’nın Yeri
Kazdağları, Anadolu yarım adasının kuzeybatısında yer alan, Biga yarım adasının en yüksek dağıdır. Ege Bölgesi ile Marmara bölgesini birbirinden ayırır, Kazdağları Çanakkale ve Balıkesir sınırları içerisinde kalmaktadır. Edremit körfezinin kuzeyini takiben, kuzey doğu-güney batı yönünde 60 – 70 km. uzunluğunda olan Kazdağları, batıda Dede dağı, ortada Kazdağı, doğuda Eybek dağı, kuzeydoğuda Gürgen, Kocakatran, Küçükkatran ve Susuz (Sakar dağı) dağlarından oluğur.
60 – 70 km.lik Kazdağları zincirinin ortasında yer alan Kazdağı’nın, güneyi Edremit Körfezi, doğusu Zeytinli çayı, kuzeyi Kara Menderes Çayı, batısı Altınoluk yerleşiminin batısı (Damla Tepe) ile çevrili olan 21 452 hektarlık alanı, 17.04.1993 tarih ve 21555 sayılı resmi gazetede yayınlanan 93/4243 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Kazdağı Milli Parkı olarak ilan edil. Kazdağı milli parkı Balıkesir iline başlı Edremit ilçesi sınırları içerisindedir.

Soru : Kazdağları’na nasıl gidilir?

İstanbul’dan :
1- Hızlı Feribotla : Yenikapı – Bandırma (1 saat 45 dakika ) – Susurluk – Balıkesir – Havran – Edremit
2- İstanbul – Yalova – Bursa – Balıkesir – Edremit
3- İstanbul – Tekirdağ – Ecabat – Çanakkale – Ezine Ayvacık – Küçükkuyu – Edremit

Ankara’dan :
Ankara – Eskişehir – Bursa – Balıkesir – Edremit
İzmir’den :
İzmir – Menemen – Aliağa – Ayvalık – Gömeç – Burhaniye – Edremit

Kazdağları Konaklama

Kazdağları’nı ziyaret edenler için geniş otel ve konaklama olanakları mevcuttur. Kazdağları otelleri ve kazdağları konaklama için gerekli bilgiler sayfamıza eklenme aşamasındadır.

Kazdağları Konaklama için tercih edebileceğiniz semtler

  • Akçay
  • Altınoluk
  • Ayvalık
  • Behramkale
  • Burhaniye
  • Edremit
  • Güre
  • Küçükkuyu
Bu yazı Balıkesir kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir